جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185528
  تاریخ انتشار : 9 تیر 1395 15:6
  تعداد بازدید : 656

  معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر:

  ایران موارد متعدد نقض حقوق بشر آمریکا را افشاء خواهد کرد

  معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: مصادیق متعددی در مورد نقض حقوق بشر آمریکا وجود دارد، اما کشورهای آزاده کمی در جهان هستند که این موارد را صراحتا بیان کنند، ولی جمهوری اسلامی نظام مستقلی است و این وضعیت را بررسی خواهد کرد.

  به گزارش ایسنا، غریب آبادی در میزگرد تبیین و افشای «حقوق بشر آمریکایی» که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان برگزار شد، گفت: در داخل آمریکا مصادیق متعددی از نقض حقوق بشر را شاهد هستیم.

  وی افزود: در حالیکه سیاه پوستان در آمریکا جمعیت بسیار کمی را نسبت به سفید پوستان تشکیل می دهند، اما بیشتر زندانیان آمریکا از سیاه پوستان هستند، 85 درصد میزان تعرضات پلیس در آمریکا نسبت به سیاه پوستان است، در هر 36 ساعت یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا کشته می شود و اگر سیاه پوستی در این کشور سروکارش با دستگاه قضایی بیفتد، از یک دادرسی عادلانه بهره مند نمی شود؛ این ها همه تنها بخشی از حقوق بشر آمریکایی آن هم در سطح داخلی است.

  معاون ستاد حقوق بشر به بیان مصادیقی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در سطح بین المللی نظیر دخالت های نظامی در عراق و افغانستان و لیبی و حمایت از برخی کودتاها و رژیم های دیکتاتوری پرداخت و گفت علاوه بر مصادیقی که تیر ماه در خصوص اقدامات آمریکا علیه ملت ایران احصاء شده، موارد مهم دیگری وجود دارند که با حمایت مستقیم و غیرمستقیم این کشور روی داده اند که 17 هزار شهید ترور، 200 هزار شهید و بیش از 700 هزار مجروح در جریان جنگ تحمیلی، 13 هزار شهید و بیش از 100 هزار نفر جانباز شیمیایی و 4000 شهید راه مبارزه با مواد مخدر تنها بخشی از این مصادیق هستند.

  وی با بیان اینکه گسترده ترین تحریم ها و تهاجمات علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا صورت گرفته که هیچ کشوری در تاریخ معاصر با این قبیل از خصومت ها مواجه نبود، گفت: با وجود تمامی این هجمه ها، ایران اسلامی به پیشرفت های کلان ملی و بین المللی دست پیدا کرد، اما این پیشرفت نافی مسئولیت کشورهای واضع تحریم نیست.

  معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر متذکر شد: آمریکا کشور ذیصلاحی نیست که بخواهد در حوزه حقوق بشر حرف بزند و کشورهایی مثل ایران را که خود قربانی نقض حقوق بشر در اثر اقدامات این کشور و همپیمانان آن هستند، متهم به نقض حقوق بشر کند.

  وی درباره نقش رسانه ها در مقابل هیاهوی رسانه ای غرب خاطرنشان کرد: هر خبری مورد وثوق نیست،؛ بنابراین اولین وظیفه رسانه های ما هوشیاری است.

  غریب آبادی با بیان اینکه حقوق بشر پنج بُعد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مدنی را شامل می شود، اذعان کرد: غرب بیشتر علاقه مند به ابعاد سیاسی و مدنی حقوق بشر است و تعمدا ابعاد دیگر را نادیده می گیرد، لذا رسانه های داخلی باید تلاش گسترده ای انجام دهند تا پیشرفت های حقوق بشری کشور را منعکس کنند.

  وی همچنین بیان کرد: جالب است بدانید که گروهک تروریستی منافقین نیز خود را حامی حقوق بشر معرفی می کند، در حالیکه 17 هزار نفر را در داخل کشور شهید کردند و هنوز نیز دست به اقدامات تروریستی می زنند، اما مدعیان حقوق بشر جهان از این ها حمایت می کنند و آنها را در بهترین های مکان های اروپایی استقرار دادند.

  غریب آبادی در پایان از تدوین و انتشار «مجموعه حمایت و ارتقای حقوق بشر» در ستاد حقوق بشر کشور و چاپ و انتشار کتاب 130 صفحه ای «وضعیت حقوق بشر در آمریکا در سال 2015» خبر داد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28575738
اکنون :
24