جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 54946
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1393 15:47
  تعداد بازدید : 592

  با دستورالعملی به استانداران؛

  وزیر کشور خواستار جلوگیری از تخریب اراضی ملی شد

  وزیر کشور در دستور العملی به استانداران سراسر کشور، خواستار حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، متن دستورالعمل دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به استانداران سراسر کشور بدین شرح است:

  نظر به حفظ و پاسداشت پهنه سرزمینی از دست اندازی و جلوگیری از تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی، لازم است دقت نظر مضاعف، با اعمال مدیریت صحیح در نظارت و کنترل ساخت و سازها در محدوده، حریم (بالاخص حاشیه شهرها) و خارج از حریم شهرها، بکار گرفته شود. در این راستا انجام تکالیف مصوبات شورایعالی امنیت ملی و شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها، قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکتهای تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، آیین نامه استفاده از اراضی، احداث بنا و تاسیسات در خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها (مصوبه 10/12/91 هیات وزیران) و سایر قوانین، مصوبات و بخشنامه های ملاک عمل، ضروری است.

  با عنایت به گزارشات واصله مبنی بر وجود تخلفاتی در این حوزه بدینوسیله تاکید می گردد لزوم رعایت موازین و فرایند قانونی و اجرای دقیق مصوبات و ضوابط طرحهای توسعه و عمران شهری، ناحیه ای و منطقه ای، طرحهای هادی روستایی و جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز و برخورد قاطع با ظواهر و عوامل آن می باید در اولویت اقدامات آن استان بوده و مراتب این امر به نحو مقتضی به فرمانداریها، بخشداریها و سایر دستگاههای اجرایی استان به منظور تشدید وظایف نظارتی ابلاغ شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28106013
اکنون :
29