جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55061
  تاریخ انتشار : 16 تیر 1393 13:11
  تعداد بازدید : 422

  در جلسه دیروز دولت صورت گرفت

  بررسی لایحه جامع وکالت/اختصاص اعتبار برای تقدیر از معلمان/افزایش مقرری ارزی دانشجویان

  هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان تشکیل جلسه داد و اعضای دولت درباره مهمترین مسایل و مباحث اجرایی روز کشور با یکدیگر تبادل نظر کردند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این جلسه گزارش کمیسیون لوایح درباره "لایحه جامع وکالت دادگستری" از سوی هیأت وزیران مورد بررسی قرار گرفت و موادی از آن به تصویب رسید. این لایحه شامل مواردی از قبیل کلیات لایحه، تشکیلات، ورود به حرفه وکالت، حقوق و تکالیف حرفه ای وکیل، مقررات انتظامی و صندوق حمایت وکلای رسمی است.

  در ادامه این جلسه نیز تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیأت وزیران رسید.

  بر این اساس، با تصویب دولت، مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور افزایش یافت.

  الگوی مصرف آب و برق حوزه های علمیه، مساجد، دارالقرآن ها، حسینیه ها و اماکن دینی اقلیت های دینی از دیگر مواردی بود که در جلسه دیروز هیأت دولت به تصویب رسید.

  اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان ناشی از وقوع سیل و برف و کولاک در استان های زنجان، مازندران، هرمزگان، همدان، اردبیل و سیستان و بلوچستان از دیگر مصوبات جلسه روز گذشته هیأت وزیران بود.

  همچنین با تصویب دولت، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار به منظور تأمین هزینه های پشتیبانی، آواربرداری و ارائه خدمات فنی و مدیریتی در مناطق خسارت دیده استان های خراسان جنوبی، اصفهان و هرمزگان، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص یافت.

  دولت با اختصاص مبلغ 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور پیش بینی، پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران ها به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

  اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال بابت تقدیر از معلمان نمونه کشوری نیز از دیگر مصوبات جلسه اخیر هیأت وزیران بود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28106013
اکنون :
31