جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55267
  تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 14:15
  تعداد بازدید : 561

  روزه‌خواری در ملأعام و مجازات آن

  روزه خواری در ملأعام جرم مشهود محسوب می شود

  دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره مجازات روزه خواران در ملا عام گفت: این افراد اگر مجرم شناخته شوند طبق قانون به حبس یا 74 ضربه شلاق محکوم می شوند.

  ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به مجازات کسانی که در انظار عمومی روزه خواری می کنند، گفت: در ماده 638 قانون مجازات اسلامی برای ارتکاب فعل حرام در اماکن عمومی علاوه بر کیفر عمل، حبس از 10 روز تا 2 ماه یا 74 ضربه شلاق در نظر گرفته شده اما اگر نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند تنها 10 روز تا 2 ماه حبس یا 74 ضربه شلاق خواهد داشت.

  وی با اشاره به برخورد پلیس با این جرم اظهار داشت: جرم روزه خواری جزو جرائم مشهود است. بنابر این نیروی انتظامی به طور مستقیم می تواند با این مقوله برخورد کند.

  ابوترابی تصریح کرد: جرم مشهود جرمی است که در منظر پلیس یا مردم واقع شود یا به منزله آن باشد. بنابراین جرم مشهود، جرمی است که مرتکب آن حین ارتکاب یا بلافاصله پس از ارتکاب، دستگیر شود به طوری که دلایل ارتکاب از طرف دستگیر کننده قابل جمع آوری باشد.

  دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره نحوه برخورد نیروی انتظامی با افراد روزه خوار افزود: اگر فرد مجرم با پلیس همکاری نکرد حتی با زور هم می توان آن را به کلانتری آورد و بعد از آن مراحل قانونی از قبیل تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا باید طی شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28106013
اکنون :
36