جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55423
  تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 12:53
  تعداد بازدید : 412

  توضیحات سراج درباره محاکمه خاوری و تغییر قاضی پرونده مهدی هاشمی

  رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره پرونده محمودرضا خاوری و مهدی هاشمی توضیحاتی ارائه کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در جمع خبرنگاران درباره بازگرداندن رییس سابق بانک ملی به کشور برای محاکمه، گفت: اخیرا در سئول بودم و با IOI و AOA یعنی آمبودزمان آسیایی و آمبودزمان بین المللی با یکسری کشورهای غربی که در جلسه حضور داشتند از جمله آمبودزمان کانادا ملاقات داشتیم و در رابطه با خاوری توضیحات کاملی ارائه کردیم.

  وی افزود: با توجه به فصل چهار و پنج کنوانسیون مبارزه با فساد که کانادا عضو آن است این کشور باید تمکین کند. رییس آمبودزمان این کشور نیز قول مساعد داد که پیگیری کند تا ان شاءالله به نتیجه برسیم.

  سراج گفت: با نایب رییس IOI نیز مذاکره کردیم و ان شاءالله قرار شد اقداماتی انجام دهند.

  قاضی رسیدگی کننده به پرونده سه هزار میلیاردی، گفت: خاوری جزء سه مدیر بانکی است که باید محاکمه شوند و وقتی آمد با هم محاکمه می شوند.

  خبرنگاری پرسید اگر خاوری نیاید چطور می شود؟ سراج گفت: خودش که نمی آید. ما با این اقدامات می خواهیم او را بیاوریم.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوالی درباره اعتراض مهدی هاشمی به تغییر قاضی پرونده اش، گفت: این موضوع را از خودشان سوال کنید.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییر قاضی پرونده به درخواست شما بوده است یا خیر؟ گفت: من رییس سازمان بازرسی کل کشور هستم. قبلا سازمان بازرسی کل کشور راجع به این پرونده گزارش داده است و با توجه به اینکه گزارش دهنده و حاکم نمی تواند یکی باشد این موضوع جزء موارد رد دادرس است.

  سراج افزود: من اعلام کردم که به این دلیل نمی توانم به پرونده رسیدگی کنم و خوشبختانه با این درخواست موافقت شد.

  خبرنگاری پرسید آیا قوه قضاییه در این پرونده تحت فشار بوده است؟ که سراج گفت: قوه قضاییه تحت هیچ فشاری قرار نمی گیرد. علت تغییر قاضی هم این بود که من قانونا حق رسیدگی نداشتم.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره اینکه گزارش سازمان بازرسی در زمان ریاست پورمحمدی بوده نه سراج، گفت: منظور ارائه گزارش توسط شخصیت حقوقی سازمان بازرسی است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28106013
اکنون :
41